• Październik

    26

    2017
  • 8008
  • 0
Koszt instalacji elektrycznej

Koszt instalacji elektrycznej

Pisaliśmy już o tym jak krok po kroku założyć instalacje elektryczną. Dziś zajmiemy się jej kosztami, na początku dodajmy, że niestety nie są one małe. Zatem ile kosztuje instalacja elektryczna?

Po pierwsze projekt

Cena za wykonanie projektu instalacji elektrycznej jest różna, ale najczęściej mieści się w przedziale 500 – 1000 zł. Choć niektórzy twierdzą, że nie jest to potrzebne to jednak my uważamy, że zdecydowanie warto go mieć. Przede wszystkim unikniemy problemów z elektrykiem – będzie się musiał trzymać ściśle projektu. Po drugie wszelkie gniazdka będą w wystarczającej ilości i w odpowiednich miejscach. Po trzecie projekt jest pomocny w przypadku remontów oraz przebudowań.

 Usługa fachowca

Za montaż instalacji elektrycznej elektrycy różnie sobie liczą, jednak w większości przypadków rozliczają się za tzw. punkt. Punktem jest 1 element danej instalacji, a koszt jego zamontowania wynosi przeważnie około 60 zł.

Koszt materiałów

Nie możemy zapomnieć o kosztach materiałów. Tutaj nie ma co oszczędzać i wybrać po prostu te najlepsze. Niskim kosztem zakupu cieszą się przewody aluminiowe, ale są bardzo słabej jakości. Zdecydowanie lepiej wybrać przewody z rdzeniem miedzianym. Zaoszczędzić możemy na gniazdkach, bo ich cena jest bardzo różna – od kilku do nawet kilkuset zł.

LEAVE A COMMENT

You comment will be published within 24 hours.

Cancel reply
© Copyright 2017